Teresa Wargocka - Poseł Na sejm

Teresa Wargocka - slider

28
Czerwiec

Wiceminister Teresa Wargocka w Mińsku Mazowieckim o znaczeniu edukacji historycznej.

Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN wzięła udział w obchodach Dnia Patrona Miasta oraz Święta Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim. Uroczystości, które odbyły się 24 czerwca nawiązywały do rocznicy 1050-lecia chrztu Polski.

Jednym z punktów wydarzenia było podsumowanie powiatowego konkursu wiedzy „W 1050 rocznicę Chrztu Polski”, nad którym wiceminister Teresa Wargocka objęła osobisty patronat.

W swoim przemówieniu, wiceminister edukacji podkreśliła, że edukacja historyczna i pamięć o narodowym dziedzictwie to istotny wkład w procesie wychowania świadomego i odpowiedzialnego pokolenia młodych obywateli. Wspomniała również o głębokiej roli wiary w kształtowaniu historii państwa i narodu polskiego. Podczas rozdania nagród wiceminister Teresa Wargocka pogratulowała laureatom konkursu szerokiej wiedzy z zakresu historii Polski.

Obchody Dnia Patrona Miasta oraz Święta Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim zostały poprzedzone Mszą Świętą w intencji miasta i parafii pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka.