Teresa Wargocka - Poseł Na sejm

Teresa Wargocka - slider

28
Wrzesień

O szkolnictwie zawodowym w Legnicy – konferencja z udziałem wiceminister edukacji.

– Zrobimy wszystko, aby drzwi każdej szkoły były otwarte dla pracodawców – powiedziała na spotkaniu w Legnicy wiceminister edukacji.

Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN w poniedziałek wzięła udział w konferencji „Zawodowa strefa”. Konferencję branżową zorganizowała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wiceminister edukacji w swoim wystąpieniu podkreśliła, że w kraju istnieje wiele stref ekonomicznych, a legnicka należy do jednych z najlepszych we wspieraniu szkolnictwa zawodowego.

– Zmiana w kształceniu zawodowym to wielkie wyzwanie. Coraz więcej uczniów, a także ich rodziców zainteresowanych jest właśnie tą formą kształcenia – powiedziała Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w   MEN.

Wiceminister edukacji podkreśliła, że zmiany w szkolnictwie zawodowym wymagają aktywnej współpracy z przedsiębiorcami.

– Po raz pierwszy przedsiębiorcy zwracają się do Ministerstwa Edukacji Narodowej z propozycją współpracy. Chcąc dobrze organizować szkolnictwo zawodowe, musimy mieć od nich jasny sygnał i wskazanie, jakie zawody będą potrzebne na rynku pracy w przyszłości – dodała wiceminister Teresa Wargocka.

Celem spotkania w Legnicy było zacieśnienie współpracy pracodawców ze szkołami i uczelniami. W przyszłości ma to zaowocować wykształconą i dobrze przygotowaną kadrą pracowników. Podczas konferencji dla najlepszych uczniów, nauczycieli i firm zrzeszonych w strefie zostały wręczone nagrody i wyróżnienia.

W konferencji w Legnicy udział wzięła także Elżbieta Witek – minister – członek Rady Ministrów oraz wojewoda dolnośląski i dolnośląski kurator oświaty.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej