Teresa Wargocka - Poseł Na sejm

Teresa Wargocka - slider

01
Lipiec

Jak kształcić ludzi, żeby mieli dobrą pracę? – debata z udziałem wiceministra edukacji.

Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN uczestniczyła w konferencji dotyczącej przedsiębiorczości i kształceniu zawodowym, która odbyła się wczoraj w Sejmie RP.

W swoim wystąpieniu wiceminister Teresa Wargocka podkreśliła, że kształcenie zawodowe w Polsce wymaga pilnych zmian.

– Nasza gospodarka potrzebuje fachowców. Musimy zadbać o to, aby uczniowie mieli świadomość, że każdy zawód jest dobry do tego, aby spełniać się zawodowo i godnie żyć – powiedziała Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN.

Wiceminister edukacji zaprezentowała także, ogłoszony w miniony piątek w Wałbrzychu główny kierunek zmian w szkolnictwie zawodowym. Zakłada on m.in.: stopniowe wprowadzanie dualnego systemu kształcenia, włączanie pracodawców w proces kształcenia i egzaminowania, powołanie II stopniowej szkoły branżowej oraz utworzenie Korpusu Fachowców i specjalnego Funduszu Rozwoju Edukacji Zawodowej (FREZ).

– Chcemy, aby przedsiębiorcy nie poszukali pracowników w urzędach pracy, ale w szkole. Będziemy dążyć również do tego, aby wprowadzanie nowych zawodów do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego nie trwało zbyt długo – podkreśliła wiceminister Teresa Wargocka.

Organizatorami czwartkowej konferencji byli: Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Fundacja Republikańska, Centrum Społecznej Demokracji oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej