Teresa Wargocka - Poseł Na sejm

Teresa Wargocka - slider

23
Luty

Finał konkursu „GENialna Szkoła” – gala w MEN z udziałem wiceminister edukacji Teresy Wargockiej.

W środę w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się gala finałowa trzeciej edycji konkursu „GENialna Szkoła”. Nagrodzone zostały najlepsze szkoły wspierające uczniów chorych na przewlekłe choroby.

Laureatom nagrody wręczyła Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN.

– Gratuluję wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie. Otrzymane dziś wyróżnienie jest potwierdzeniem, że dzieci chore na przewlekłe choroby czują się w państwa szkole dobrze, bezpiecznie oraz otrzymują wszechstronną opiekę – powiedziała wiceminister edukacji.

Celem konkursu jest promowanie placówek edukacyjnych, w których nauczyciele rozumieją zasady opieki nad dzieckiem chorym na chorobę rzadką i umiejętnie włączają je w życie społeczne, motywują do walki z chorobą i uczą społeczność szkolną szacunku i współpracy z chorym.

Konkurs „GENialna szkoła” polegał na nadesłaniu opisu dokonań na rzecz dzieci chorych, w szczególności tego, w jaki sposób przebiega pomoc w adaptacji dziecka w placówce, stworzenie mu przyjaznej atmosfery do nauki oraz odnalezieniu się w grupie rówieśniczej. Udział w nim wzięły szkoły i przedszkola z całej Polski.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie
II miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Leśna Polana” w Rącznej
III miejsce – Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich

Organizatorem konkursu była Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej